اصول ست کردن فرش دستباف با دکوراسیون داخلی

اصول ست کردن فرش دستباف با دکوراسیون داخلی

اصول ست کردن فرش دستباف با دکوراسیون داخلی

قسمت اول : فرش هایی با رنگ تیره

یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی در دکوراسیون منزل ست کردن فرش دستباف  با دکوراسیون داخلی دیگر هست . اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشیم، طرح و نقش فرشی هست که انتخاب کردیم ، معمولا طرح های فرش دستباف ( علی الخصوص فرش دستباف تبریز ) دارای نقش و نگار های زیاد و گاهی پیچیده می باشد که جزئیات فراوانی را در خود جای داده اند. گاهی اوقات پرنقش و نگار و رنگارنگ بودن فرش سختی ست کردن آن با مبلمان و سایر لوازم را دو چندان میکند.  عدم توجه به نکاتی هرچند کوچک باعث ایجاد ناهماهنگی میشود که نه تنها دکوراسیون زیبایی را به نمایش نمیگذارد بلکه آن را برای زندگی سخت میکند. ست کردن فرش برای هر رنگ و طرح متفاوت خواهد بود اما با یک سری نکات و ترفندهای کلی در اکثر موارد میتوان به ترکیب و نتیجه دلخواه رسید. در ادامه نکاتی اصول ست کردن فرش دستباف و نحوه چیدمان خانه با فرش هایی با رنگ تیره و طرح شلوغ خواهیم پرداخت با ما همراه باشید:

ست فرش تیره با مبل :

در این باره یک اصلی در مورد ست کردن فرش با مبل وجود دارد، اگر رنگ فرش و مبل به همدیگر نزدیک باشد مبل جلوه بیشتری خواهد داشت، اما اگر با رنگبندی متضادی در کنار یکدیگر قرار بگیرند، فرش برجسته تر خواهد بود. بر همین اساس در دکوراسیون هایی با فرش هایی تیره که طرح هایی پر نقش و نگار دارند بهتر است  از مبل هایی ساده و ظریف با رنگ روشن استفاده شود. همچنین میتوان  در قسمت تکیه گاه و نشیمن  مبل از گل هایی با طرح های ملایم و ساده استفاده کرد. البته به جهت اینکه فرش دستباف بتواند اصالت خود را به نمایش بگذارد باید فضا تا اندازه ای بزرگتر از فرش باشد. معمولا توصیه میشود فاصله پایه مبل تا فرش 20 الی 30 سانتی متر باشد.

 

ست فرش تیره با پرده :

اینگونه میتوان گفت که فرش و پرده مکمل یکدیگر هستند ،  برای اینکه پرده و فرش با رنگ تیره و طرح شلوغ و پر نقش و نگار در کنار همدیگر جلوه خوبی داشته باشد ، باید پرده دارای طرح آرام و رنگ روشن تر و نسبتا ملایم تری باشد.

صفحه اینستاگرام فرش لطفی با انتشار روزانه مطالبی در مورد فرش دستباف سعی در بالا بردن آگاهی شما عزیزان دارد. با کلیک بروی اینجا ما رو در اینستاگرام دنبال کنید

امتیاز این مطلب :
5/5
لطفی
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *